Staff Directory

Principal

Hunter, Tracey
Principal/Instructional Leader

Administrative Staff

Support Staff

Adams, Johnavia
Special Education Paraprofessional
Battiste, Kimberly
Bookkeeper
Bonner, Artelia
CNP Assistant
Brown, Wilton
Custodian
Davenport, Betty
CNP Assistant
Denson, Debra
Custodian
Etheridge, Forestine
Custodian
Gamble, Haley
Pre-K Auxiliary Teacher
Goode, Frances
Pre-K Auxiliary Teacher
Harris, Ayesha
Registrar
Hayward, Jessica
Pre-K Paraprofessional
Holder, Cynthia
CNP Assistant
Hollie, Henry
Custodian
Morrison, Isis
CNP Assistant
Ray, Betty
CNP Assistant
White, Amber
CNP Assistant
Williams, Michelle
Special Education Paraprofessional
Williams, Monica
Custodian
Wilson, Sherwanda
Third Grade Teacher

Teaching Staff

Baumgarten, Kimberly
Speech Pathologist
Beckham, Jada
First Grade Teacher
Benning, Leia
Pre-KindergartenTeacher
Broadnax, Whitney
Second Grade Teacher
Cox, Lara
Special Education Teacher
Dalton, April
Fifth Grade Teacher
Doyle, Rita
Second Grade Teacher
Frank, Hideliza
Kindergarten
Gerth, Ashleigh
First Grade Teacher
Graves, Valdretta
Special Education Teacher
Haley, Charlene
First Grade Teacher
Harris, Alisca
Fifth Grade Teacher
Hunter, Idris
Intervention Teacher/Title 1 Facilitator
Jackson, Glenda
Second Grade Teacher
Jones, Gwenevere
Third Grade Teacher
Jones, Lakenya
Third Grade Teacher
Langham, Allison
Kindergarten Teacher
Lee, Cindy
Fourth Grade Teacher
Lee, Cynthia
Intervention Teacher
Ludgood-Williams, Charla
Pre-Kindergarten Teacher
Lynch, Tomekia
Kindergarten Teacher
McShan, Cabrina
ARI Local Reading Specialist
Murphy-Feagin, Jennifer
First Grade Teacher
Nickson, Aneshia
Special Education Teacher
Nobles, Aliyah
Fourth Grade Teacher
Powell, Chanta
Physical Education Teacher
Ray, Renee
Fourth Grade Teacher
Sanders, Angela
Library Media Specialist/TST
Snyder, Frances
First Grade Teacher
Stevens, Jasmine
Third Grade Teacher
Thomas, Shaquita
Fifth Grade Teacher
Turner, Tiffany
Counselor
Watson, Veronica
Second Grade Teacher
Wilson, Kari
Kindergarten Teacher